TEATR DLA NAJNAJMŁODSZYCH – NOWE POSZUKIWANIE BLISKOŚCI: WEBINARIUM

TEATR DLA NAJNAJMŁODSZYCH – NOWE POSZUKIWANIE BLISKOŚCI: WEBINARIUM

Created by: Aleksandra

5 października 2020

Punktem wyjścia programu przygotowanego dla odbiorców najnajmłodszych (dzieci w wieku 0-5 lat) oraz bliskich im dorosłych, jest założenie o konieczności ograniczenia kontaktu dzieci w tym wieku z ekranami, mediami cyfrowymi etc. Przy świadomości tych ograniczeń i chcąc zagwarantować dostęp dzieci najmłodszych do oferty festiwalowej, przygotowaliśmy webinarium Alicji Morawskiej-Rubczak pt. Teatr dla najnajmłodszych – nowe poszukiwania bliskości. Spotkanie to będzie spojrzeniem na nurt teatru dla dzieci do lat 5 z perspektywy historii, praktyki artystycznej oraz wyzwań, przed jakimi ta dziedzina stanęła obecnie.

Webinarium skierowane jest zarówno do rodziców, jak i do osób zajmujących się pracą z małymi dziećmi, edukacją, pedagogiką oraz sztuką.

Data: 29 października godz. 17:30

Alicja Morawska-Rubczak – reżyserka, pedagożka teatru, specjalizuje się w dziedzinie teatru i tańca dla dzieci do lat 3. Tworzy spektakle dla najnajmłodszych oraz projekty edukacyjne w teatrach w całej Polsce i zagranicą (m.in. Norwegia, Japonia, Niemcy, Rosja). Jej spektakle były prezentowane na najważniejszych festiwalach teatralnych w kraju i na świecie – m.in. w Singapurze, Japonii, Chinach, Norwegii, Rosji, Irlandii, Włoszech i Iranie. Laureatka licznych stypendiów, w roku 2020 realizuje stypendium MKiDN „Kultura w sieci”. Należy do International Theatre for Young Audiences Research Network, Small Size Association oraz współtworzy poznańską Art Fraction Foundation.

„Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci”.

Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Skip to content